Велике видавництво для великої країни!

Телефонуйте нам прямо зараз!
0800-50-10-26 (безкоштовно)
050-305-05-41  Ще контакти


У вашому кошику:
0 Товарів
0.00 грн.

Характер і особистість дитини

Характер і особистість дитини

У віці від 1 року до 3 років батьки починають по-справжньому відкривати характер своєї дитини. Зрозуміло, поки ще він характеризується деякими особливостями і певним чином поведінки, властивими грудному віком, проте саме тепер все чіткіше вимальовуються контури особи. На другому році життя маленькі діти проявляють сильну прихильність до всіх людей, яких знають, в той час як до всіх незнайомим ставляться з недовірою і навіть страхом. На третьому році у дітей, особливо відвідують ясла, ставлення до стороннім людям стає більш невимушеним. На цій стадії у дитини розвивається також почуття власності, причому спочатку це - невгамовне переконання, що все, що він любить, має належати йому.

   Для батьків цей час не тільки чудове, але і вельми напружений, особливо якщо мова йде про першу дитину. Малюк постійно буде відчувати батьків і чекати, що з цього вийде.

Особиста думка

       Особливий темперамент кожної дитини починає формуватися у віці від 1 року до 3 років. Навіть дуже слухняні і спокійні діти починають ясно і не двозначно висловлювати свою думку.

       Вони ясно дають батькам зрозуміти, що саме вони хочуть і які їхні примхи. Кожна дитина по-різному реагує на певні ситуації, і обстановка в кожній окремій сім'ї, сприяє розвитку певні образів поведінки. Уважне і чуйне ставлення людей, які його постійно оточують, посилює особистість малюка і його волю. Якщо він відчуває себе значущим і бачить, що його бажання і його думки приймаються, то він завжди буде готовий відплатити тим же, іноді - і в інтересах інших. Емоційну рівновагу маленької дитини грунтується на довірі і любові. Можливий прояв ревнощів і егоїзму, боязкості або страху в цей час цілком нормальні і вони будуть швидко подолані, якщо батьки допоможуть у цьому. Вони ж повинні прищепити своїй дитині норми суспільної поведінки.

 

 

Більше незалежності

     Приблизно на 18 місяці життя у дитини виникає перша концепція індивідуальності. Він говорить від себе і навіть використовує при цьому своє власне ім'я. Йому дуже подобається дивитися у дзеркало. Тепер він уже захоче сам вирішувати, що з ним буде відбуватися. Батьки повинні допомогти малюкові зміцнитися в почутті своєї значущості, але при цьому виходити з того, сто кожному індивідууму в суспільстві відведені певні межі, виходити за межі яких не можна. У грі дитина може повністю розкрити свої здібності. Батьки завжди повинні знаходитися поблизу, але вони не повинні негайно кидатися на допомогу (якщо, звичайно, ситуація не є небезпечною). Нехай малюк спочатку сам спробує сам впоратися з нею. Допоможіть йому, якщо це дійсно потрібно.

 

 

Встановлювати межі


Виховання дітей не завжди дається легко, воно вимагає взаємних поступок як з боку дитини, так і з боку батьків. Дітям необхідно засвоїти прийнятні форми спілкування і норми поведінки, а батьки повинні послідовно проводити свою лінію в процесі виховання, яка об'єднує в собі терпимість і любов, дисципліну і справедливість. Нам це вдається, на жаль, не завжди. Кожна мати і кожен батько - це така ж індивідуальність, як і дитина. Тому єдино хорошою основою для спільного спілкування є взаємне розуміння. Діти у віці 2-3 років випробовують взаєморозуміння батьків. Робиться це, звичайно, не зі злого наміру, а лише по тому, щоб таким чином точно ідентифікувати кордону допускаемого поведінки. Вони немов намагаються визначити, як далеко вони можуть зайти.

Ні Ні і ще раз ні!

У віці від 18 місяців і до 3 років дитина часто шукає привід для конфронтації. Він відкриває для себе слово «Ні» і відчуває себе особливо важливим, коли заперечує що або. Крім цього, тепер він розробляє цілі стратегічні плани, щоб привернути до себе увагу батьків. Сюди відносяться сцени з криком і плачем, метою яких є випросити щось у батьків. Що б, така поведінка не закріпилося, потурати йому не можна. Батьки в такі моменти повинні залишатися непохитними і роз'яснювати дитині, як слід про щось просити правильно. Як тільки він надійде так, задовольните своє бажання.

 

 

Read 976 times Last modified on Понеділок, 24 листопада 2014 18:31

Leave a comment

Личный кабинет