Велике видавництво для великої країни!

050-305-05-41 (Дзвінки Viber)  Ще контакти


У вашому кошику:
0 Товарів
0.00 грн.

Причини, з яких діти не люблять читати ... те, що читали ми!

1. У дітей просто немає досвіду спільного читання з батьками, в ході якого батьки могли б заразити їх любов'ю, інтересом і захопленням по відношенню до героїв казок. Няні зазвичай стурбовані зовнішньою стороною догляду за малюками. Батьки самі відбирають нянь для виховання та догляду за дітьми за критеріями «акуратності», а не креативності. Найманим вихователям відмовляли тільки тому, що у дитини були руки забруднені пластиліном.

2. Діти дуже рано вчаться читати - раніше, ніж обговорювати нові сюжети і проблеми з батьками. Хтось помилково запустив в маси стереотип про те, що рівень інтелекту дитини проявляється в його здатності читати. Переоцінка здатності до читання в Україні пов'язана з пізньою загальної грамотністю населення. Радянська влада посадила за парти людей, батьки яких народилися в сім'ях кріпаків. Переоцінка вміння читати тільки посилилася з введенням загальної середньої освіти, давши мільйонам дітей війни отримати в подальшому вищу освіту, увійти в інтелектуальну еліту країни.

3. Сьогодні приналежність до еліти, на жаль, не визначається інтелектуальними здібностями. Загублений основний мотив освіти - змінити надалі життя на краще, застосувавши свої інтелектуальні навички. Суспільство в цілому не налаштоване на пізнання й відкриття.

4. Діти читають набагато більше, ніж ми думаємо, бо до читання ми ставимося більш «серйозно». В якості ідеальних текстів батьки розглядають художні твори класиків.

5. Читання перестало задовольняти дитячу потребу в фантазировании. Віртуальні світи, які раніше придумували письменники, у великій кількості поставляє телебачення та Інтернет. У житті з'явилося надто багато атракціонів.

6. Ідеали, кумири батьків і дітей не збігаються. Можливо, ніколи раніше розрив між поколіннями не був таким великим. Є теорії, згідно з якими, народилося перше покоління, яке буде спиратися на свій досвід, а не на досвід попередників. Ми мало корисні своїм дітям.

7. Одночасно з читанням діти вчаться писати, вірніше, друкувати на клавіатурі. Каліграфічні вимоги більше не стримують бажання дитини, його потреба в обміні інформацією. Перші письмові повідомлення для більшості дітей - це комп'ютерні команди, які вони набирають, щоб проникнути у віртуальні світи екранних ігор.

8. Змінився мова спілкування між людьми. У ньому більше стало дієслів, дії (action), менше - іменників і майже не залишилося прикметників, які б відображали теплу, емоційно насичену атмосферу, робили б нас привабливими один для одного і для своїх дітей. Втративши інтерес до нас, діти не чекають нічого цікавого і від тих текстів, які ми їм наполегливо пропонуємо.

Прийоми мотивації читання у дітей.

1. Перший прийом чомусь навчити дитини - це зараження. Діти копіюють поведінку батьків. Якщо вони не бачать в будинку углубившихся в читання книг дорослих, які поспішають поділитися новиною, у них не виникне інтерес до такого способу пізнання. Наївно вважати, що якщо весь час проводити за екраном, ваша дитина потягнеться до книжки.

2. Щоб діти читали книги, вони повинні вирости в оточенні книг. Вимоги економії місця, висока мобільність і швидке поширення електронних носіїв витіснили важкі томи книг, за якими ще недавно записувалися в чергу. Книжкові шафи й полиці стали розглядатися як неможливе ретро, що не вписується в сучасний дизайн, який чомусь називають євроремонтом. У будинку з книжковою шафою, в якому можна попорпатися хоча б потай, виросте читає дитина.

3. Читайте разом з дітьми те, що цікаво і вам, і йому. Дитяча література постійно оновлюється, і як і раніше важко стежити за новинками. Зацікавлені мами і навіть деякі тата сьогодні легко обмінюються знаннями та рекомендаціями через Мережу.

4. Вчіть дитину складати, складайте з ним історії. Інтерес до придуманим світам лежить в основі потреби читати товсті книжки в майбутньому. Переказуючи старі казки на новий лад, приписуючи героям неймовірні вчинки, ви сформуєте у дитини творчу уяву. Діти з розвиненим творчою уявою будуть шукати більш складні і цікаві історії, ніж можуть придумати вони самі або разом з батьками. Вони потягнуться до книг.

5. Вивчайте з дитиною вірші. Дитячий вірш, розмір вчиненого тексту - це, кажучи сучасною мовою, формат тексту, який дитина може зрозуміти, зв'язати, запам'ятати і переказати за раз. Це «стійка порція», «квант», «одиниця» читання. У дітей, які відразу сіли за комп'ютери, як правило, не сформована усне мовлення і вміння зв'язно викласти свою думку іншому. Навички оперування текстами купуються не тільки під час механічного читання, але і в усному мовленні, в процесі рольової гри, в самих різних соціальних ситуаціях.

6. Розігруйте вистави за мотивами відомих книжкових сюжетів. Дітям цікаві відносини між людьми, незвичайними персонажами, і, як тільки настає час рольових ігор, вони із задоволенням занурюються в їх світи. З 4-5 років «одиницею читання» стає подія, дія, яка сталася з двома і більше персонажами. Можна сказати, вони починають засвоювати мистецтво діалогу і роблять ще один важливий крок на шляху до формування сюжетного мислення.

7. І тільки після цього нам варто приділити увагу навчанню буквах і складанню слів і пропозицій. Техніка читання раніше відставала від уяви і мислення, і це було додатковим мотивом: якнайшвидше навчитися читати, щоб задовольнити свою потребу в новому знанні.

Прищепити любов Вашої дитини до читання допоможе серії книг "Читаємо по складах"; "Хрестоматія для позакласного читання. Шукачі скарбів"

Read 1446 times Last modified on Вівторок, 25 листопада 2014 11:20
Особистий кабінет

Замовити дзвінок

Callback form

Provide us with your phone number

Callback form

Your callback has been sent sucessfully