Велике видавництво для великої країни!

0800-50-10-26 (безкоштовно)

050-305-05-41  Ще контакти


У вашому кошику:
0 Товарів
0.00 грн.

Міжнародний день захисту дітей

     Щороку 1 червня відзначають велике свято - Міжнародний день захисту дітей. Усюди чути музику, дитячий сміх, дітям дарують подарунки. Це свято - радісне і в той же час сумний. Прекрастно, що наші діти щасливі, але в той же час сумно, що дуже багато діток потрібна допомога від дорослої жорстокості.

Історія Дня захисту дітей

Одна з поширених версій свідчить, що вперше свято дитини заснував ще в 1925 році Генеральний консул Китаю в США, в місті Сан-Франциско. Він покликав до себе на свято Дуань-у-цзе дітей китайського походження, які були сиротами. Вони заворожено дивилися на шоу човнів-драконів, приймали подарунки і були щасливі. Такого ж плану свята стали проводитися щорічно. Чи це подія, а може що інше - історія замовчує - стало відправною точкою для оголошення 1 червня Міжнародним днем дітей. Про свято голосно заявили в тому ж 1925 році в Женеві, на Всесвітній конференції з питань добробуту дітей.
Надалі жахливі воєнні роки в історії не тільки Європи, а й усього світу завадили відзначати це свято. Після закінчення Другої Світової війни, в 1949 році, була організована Міжнародна демократична федерація жінок, проводилася вона в Парижі, піднімалися багато соціальних питань, для яких кордонів не існувало. І саме тут відновили традицію про хороше довоєнний починання - Свято дітей. Вперше Міжнародний день захисту дітей святкувався в 1950 році. Цей день - ще й день мобілізації світової спільноти для боротьби на захист дітей від загрози війни, за збереження здоров'я дітей, за здійснення їх виховання і освіти на демократичних засадах.

Цілі і традиції свята

Міжнародний день захисту дітей - це не тільки сміх, веселощі, пісні і розваги. Це так само шанс для дорослих голосно заявити про своє бажання зробити щось хороше для тих дітей, яким потрібна допомога.
І це не тільки діти з голодуючих країн Азії, Африки, де йдуть війни. Це і діти всього світу, у яких немає батьків, які живуть в інтернатах, кинуті батьками. Це і діти, які зазнали насильства, ті кого вигнали з дому або їм самим довелося піти.
У Міжнародний день захисту дітей представники багатьох громадських організацій, підприємств, які мають таку можливість допомогти, намагаються відвідати дитячі будинки, притулки та інші державні установи для дітей, що залишилися без батьків!
Подарунки, сюрпризи, екскурсії в музеї, дитячі театри, цирк, зоопарк; зустрічі з артистами, співаками і музикантами в цей день здатні відвернути дитини від сумних думок, хоча б ненадовго зігріти його душу, ненадовго забути відчуття непотрібності на цьому світі. Прийти в найближчий дитбудинок з подарунками, запрошенням до творчості, розвагами, спортивним іграми може кожна людина. І ви! І це також буде данина святу захисту дитини від тяжких обставин життя.
У звичайній родині батьки і бабусі-дідусі теж посилено прагнуть відсвяткувати день захисту дітей. Але вдома він, природно, не несе того глибокого сенсу. Будинки просто радість від спілкування. Дорослі підносять подарунки, відводять дитину в парк, зоопарк, в кіно, на конкурс малюнків на асфальті, де і діти, і дорослі разом малюють світ, земну кулю, і символ Міжнародного дня захисту дітей - власний прапор цієї дати. Він зеленого кольору, кольору умиротворення і спокою, в центрі - знак землі і різнокольорові чоловічки, що символізують відмінності і єдність людей, що живуть на Землі.

Схожі свята

Міжнародний день захисту дітей - не єдиний дитяче свято світового масштабу. 20 листопада відзначають Всесвітній день дитини, а влітку, 16 червня, День захисту дітей Африки. Влітку, 25 липня, святкується в світі і дата з красивою назвою - День Білих Орхідей. Це свято лікарів-ембріологів, день в честь дітей, що з'явилися «з пробірки», а відзначається за датою народження першої такого малятка - Луїзи Браун, яка народилася 25 липня 1978 року.
 
Недарма свято дітей відзначають 1 червня - це перший день веселого літа і шкільних канікул. У цей день відбуваються численні заходи для дітей: народні гуляння, безкоштовні вистави, конкурси, ігри тощо І обов'язково сьогодні батьки приділяють своїм діткам підвищену увагу, вони мають прекрасну можливість знову зануритися в веселі дитячі роки.
День захисту дітей - це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб всі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками і громадянами своєї країни.

Read 1039 times
Особистий кабінет

Заказать звонок

Callback form

Provide us with your phone number

Callback form

Your callback has been sent sucessfully