Велике видавництво для великої країни!

050-305-05-41 (Дзвінки Viber)  Ще контакти


У вашому кошику:
0 Товарів
0.00 грн.

1 клас - Я - Україна

«Я і Україна» — інтегрований навчальний предмет, який поєднує знання природнич і та суспільно-історичн і. На цих уроках діти отримують уявлення про цілісність світу, про оточення людини — природне і соціальне.

На уроках засвоюються морально-правові норми, історичні і культурні традиц ії українського народу.

Цей предмет має велике значення для вашої дитини, бо є ядром виховного впливу на особистість людини і орган ічно пов’язаний з системою знань, які передбачені іншими навчальними дисципл інами. Від заняття до заняття — щоразу на більш складному матеріалі, завдяки чому розвиваються, розширюються, систематизуються уявлення дитини, збагачується її моральний досвід — забезпечується поетапність у формуванні знань.

Урок «Я і Україна» проводиться 1 раз на тиждень, а матеріал, що пропонують ці уроки, великий і повинен вивчатися і у позаурочний час. У цьому допоможіть ді- тям ви, батьки.

Зупинимося на основних темах та питаннях, яким треба приділити увагу.

Тема «Про тебе самого».

Розкажіть дитині історію її імені, імен рідних. Розкаж іть про те, що треба знати про себе: для чого потрібні руки, як називаються пальчики рук, чим людина чує і бачить, відчуває запах і біль; звідки ми дізнаємося про гірке і солодке.

Щодня нагадуйте про те, щоб бути здоровим, необх ідно виконувати правила особистої гігієни: як стежити за зубами, що корисно вживати в їжу, як користуватися носовою хустинкою. Ці знання на уроці «Я і Укра їна» вивчаються теоретично, добре було б якби, ви разом з дитиною практично засвоювали їх вдома.

Створіть вдома куточок школяра. Це має бути стіл, шафа або полиця; тут знаходяться усі речі, потрібн і для навчання. Дитина швидко привчить себе до порядку. Разом з дитиною складіть її режим дня, враховуючи заняття у школі, індивідуальні заняття у секц іях і гуртках, допомогу батькам, прогулянку на сві- жому повітрі. Запишіть цей режим і повісьте його у куточку школяра над столом. По-перше, це дисциплінує дитину, навчить враховувати інтереси, бажання, обов’язки дитини і батьків.

По-друге, це дасть змогу батькам обговорювати з дитиною проблемні питання, уникати сварок.

Тема «Рід, родина, рідня ».

Саме ця тема не може бути засвоєна без допомоги батьків, саме ця тема вихову є дитину як члена родини, знайомить з традиціями родини.

Розкажіть дитині істор ію родини: як познайомилися батьки, як імена бабусь, дідусів, дядьків, тіток. Познайомте дитину із родинним деревом своєї сім’ї, із сімейним альбомом, старовинними речами, що зберігаються у родині. Добре було б, аби до цього приєдналися бабусі, дідусі, які могли б розповісти багато цікавого про родину, легенд та переказів з історії родини, міста, народу.

Створіть вдома сімейний календар, у який занесіть усі важливі дати вашої родини. Нехай дитина слідку є за календарем та нагаду є дорослим про ці події. Саме це створить атмо сферу пошани до старших членів родини, піклування про старих і немічних, про ді- тей; любові до жінки-матер і, бабусі, шанобливого ставлення до батька.

У цьому розділі діти дізнаються і про працю своїх батьків: де працюють, хто вони за професією, чим важлива праця батьків для інших людей. Все це формує особистість дитини, виховує повагу до батьків та людей праці взагалі. Розкажіть своїй дитині про свою роботу, дайте відповіді на її запитання, а можливо, візьміть її з собою хоч раз на роботу, щоб дитина змогла побачити все, про що вона чула.

Тема «Рід, родина, рідня » ще дає змогу дитині замислитися і про себе. Як прибрати у своїй кімнаті? Що можна навчитися робити самому? Чим можна допомогти іншим? Як провести вихідні, щоб усі відпочили і було цікаво? Чим можна займатися у вільний час? Тільки разом із своєю сім’єю, разом з батьками, тільки практично можна дати відповіді на ці хвилююч і дитину запитання. Допомож іть їй!

Наступна тема «Людина серед людей» дуже пов’язана з попередньою. Обговорюйте з дитиною всі питання, які її турбують. Часто діти поводять себе не так, як бажають дорослі, не тому, що вони невиховані, а тому, що їх не навчили робити це правильно. Обговор іть у вільний час.

• Як ставитися до інших, щоб тебе поважали?

• Як правильно вітатися?

• Як кликати товариша?

• Як дзвонити по телефону?

• Як звертатися до старших?

• Як поводитися за столом (як сидіти, куди класти лікті)?

• Як поводити себе у музеї, у храмі, у театрі?

• Як вести себе у школі?

• Хто такий справжній друг?

Стільки запитань, необх ідних вашій дитині! Допомож іть їй розібратися в них, стати повноправним членом колективу, навчіть дружити та спілкуватися з однолітками і дорослими людьми. В народі кажуть: «Які батьки, такі й діти». Нехай ваші діти приносять вашій родині тільки повагу, тільки радість, тільки взає- морозуміння у стосунках!

Тема природничого циклу — «Природа навколо нас» вводить дитину в оточуючий світ природи. Навч іть дитину спостерігати у природі зміни, які відбуваються в різні пори року, красу явищ природи, спілкуватися з тваринами.

Теми «Твій рідний край» та «Твоя країна — Україна» формують справжнього громадянина.

Діти знайомляться з історико- етнографічною назвою свого краю, назвою міста (села), вулиці. Знайомляться з історією краю, його традиц іями, природою, фольклорними атрибутами (одягом, іграшками, піснями, легендами, переказами). Знайомляться з державними, народними та релігійними святами: День незалежност і, Святого Миколая, Новий рік, Різдво Христове, Великдень.

Щоб вашій дитині було зрозуміло і цікаво, відві- дайте у вихідний день Музей рідного краю, Художній музей, запропонуйте автобусну екскурсію містом. Хоч ваша дитина ще мала, але усе почуте і побачене вразить її надовго, заохотить вивчати рідний край, рідне місто, наповнить горд істю за свій край, надасть важливості особистості, допоможе будувати стосунки з вами, батьками.

Read 1603 times Last modified on Четвер, 18 вересня 2014 17:45
Особистий кабінет

Замовити дзвінок

Callback form

Provide us with your phone number

Callback form

Your callback has been sent sucessfully