Велике видавництво для великої країни!

050-305-05-41 (Дзвінки Viber)  Ще контакти


У вашому кошику:
0 Товарів
0.00 грн.

Як поповнити словниковий запас? Вчимо англійську і граємо.

 

    Ваша дитина тільки починає вивчати англійську? Допомогти їй отримати багатий словниковий запас набагато легше, ніж вам здається.
    Якщо ви вивчали англійську мову в початковій школі, то, напевно, пам'ятаєте, як нудно було заучувати напам'ять величезні списки слів. Доводилося багато разів повторювати слово і його переклад, промовляти, читати заданий список в зворотному порядку і так по колу ... Яким же був результат такого зубріння? У кращому випадку ви запам'ятовували частину слів зі списку, відповідали на уроці і тут же забували. У гіршому - не запам'ятовували взагалі нічого і отримували "двійку", а потім - наганяй від батьків.

 

 

    А що, якщо ми скажемо вам, що таким способом вивчити і запам'ятати нову лексику не можна? "В одне вухо влетіло, в інше вилетіло" - ця улюблена колкість вчителів насправді правда. Щоб нові англійські слова добре запам'яталися, недостатньо просто виписувати і повторювати їх знову і знову.

   Справа в тому, що при такому "зубрінні" інформація потрапляє в короткочасну пам'ять, де зберігається недовго, а потім і зовсім зникає. Саме тому дитина може добре здати словниковий диктант по новому матеріалу, але геть забути все через два тижні на контрольній. А якщо це дошкільнятко, то він з легкістю згадає вивчені напередодні слова, а забуде їх ще швидше.

Щоб нова лексика запам'яталася надовго, вона повинна опинитись в довгостроковій пам'яті. А для цього необхідно не тільки повторювати слова окремо, а й вчитися використовувати їх у мовленні, складати речення, придумувати асоціації.

 Дорослому з цим трохи легше: фільми англійською з субтитрами, листування з носіями мови, англомовна музика, складання текстів - все це сприяє запам'ятовуванню нових слів. А як поповнити словниковий запас дитині дошкільного віку  або учневі молодших класів?

 Для цього батькам варто знати кілька хитрощів:

  • Інтерес до предмета. Щоб малюк охоче запам'ятовував інформацію, його необхідно зацікавити. Тут вам на допомогу прийдуть короткі дитячі оповідання на англійській мові, яскраві і красиві ілюстрації, пісні і повчальні мультфільми із забавними героями.
  • Комфорт. Малюку повинно бути цікаво і приємно вчити англійську. Утримайтеся від критики і зауважень: якщо дитина не може щось запам'ятати, не розуміє або забув, не лайте його. Не забувайте, що помилятися - це нормально. "Поміркуй ще раз", "Давай прочитаємо це разом", "Згадай, про що була попередня історія" - ось ваші фрази-помічники. Дитина повинна відчувати, що ви налаштовані доброзичливо і не будете лаяти його за помилки.
  • Мотивація. Дитина повинна сама захотіти отримувати знання. Відразу варто сказати, що покупка нової іграшки або солодощів - не найкраща мотивація, так як дитина буде зацікавлений не в нових знаннях, а в отриманні нагороди.

  • Увага. Малюк повинен бути повністю занурений в навчальний процес. Зробіть так, щоб він ні на що НЕ відволікався. А головне, НЕ відволікайтеся самі, інакше дитина відчує, що вам нецікаво, і сам втратить інтерес.

Ігри та прості вправи, які допоможуть вивчити нові слова

   Для дошкільнят відмінно підходять картки зі словами та яскравими ілюстраціями. Покажіть малюкові картинку, прочитайте вголос слово і попросіть його повторити. На відміну від простого заучування слів, такий метод змушує працювати відразу три види пам'яті: слухову, вербальну і зорову.

   А ще ефективніше працюватимуть картки з римованими парами слів, наприклад: parrot - carrot, dog - frog. Тут включається ще один вид пам'яті - асоціативна. Саме асоціації найкраще допомагають запам'ятовувати іноземні слова.

   Такі картки ви можете як зробити самостійно, так і придбати вже готовий набір, наприклад, "English на Долоньках" видавництво «Торсінг». Крім забавних барвистих ілюстрацій, на зворотному боці кожної картки є невелике речення англійською, яке легко запам'ятає дошкільня. Таким чином він не тільки вивчить нові слова, а й навчиться будувати з ними цілі словосполучення і речення.

   Крім того, в наборах "English на Долоньках" ви знайдете вкладиш з веселими іграми, які точно сподобаються маленькому розумнику або розумниці.

   З дитиною більш дорослою можна читати невеликі прості тексти з новими словами. Пам'ятайте, ми говорили, що дорослим корисно дивитися фільми англійською з субтитрами? Тут майже те ж саме: молодшому школяреві простіше зрозуміти текст, якщо у нього перед очима є переклад, так як працює зорова і асоціативна пам'ять.  Прочитавши один і той же пропозицію спочатку англійською, потім на своїй рідній мові, малюк швидше запам'ятає незнайомі слова.

   Для цього ми рекомендуємо книги серії "Білінгви. Читаємо англійською та українською. 7 stories ". У кожній книзі цієї серії є коротка цікава історія і кілька нескладних вправ, які допоможуть запам'ятати нову лексику. До того ж, дітям сподобаються кумедні яскраві картинки, які є на кожній сторінці "білінгви".

   Спробуйте вчити з дитиною слова за допомогою цих цікавих вправ, і дуже скоро ви побачите, як він сам тягнеться до вивчення англійської мови.

 

 

 

 

Read 565 times Last modified on Середа, 24 квітня 2019 19:35
Особистий кабінет

Замовити дзвінок

Callback form

Provide us with your phone number

Callback form

Your callback has been sent sucessfully