Велике видавництво для великої країни!

050-305-05-41 (Дзвінки Viber)  Ще контакти


У вашому кошику:
0 Товарів
0.00 грн.

Хеллоуїн: історія про Джека і його чарівний ліхтарик

«Свято мертвих» пройшов довгий шлях через океани і континенти, крізь товщу століть і легенд, поки нарешті прилетів до нас, і з видом грізного пугача опустився на пострадянські простори. Філін дивиться на нас з ветхого дерева, хитро примруживши око. В одній лапі він тримає жменьку цукерок, а в іншій - світиться голову гарбуза. Це «ліхтарик Джека» - символ неприкаяної душі, відкинутої і раєм, і пеклом. Насправді, містичний ліхтарик існував ще задовго до появи легенди про пройдисвітові Джека.

   
Історія про світильнику Джека стане відмінною казкою-страшилкою для вашої дитини напередодні Хеллоуїна. Вона також виявиться цікава дорослому, бажаючому розширити свій кругозір і поглибити розуміння речей. Ну що, ви готові до подорожі в царство мертвих?

Багато християнські громади і високоморальні громадяни з підозрою ставляться до свята і вважають його біснуватим. Так і є! Сама традиція сягає витіюватими корінням в кельтські язичницькі обряди. Спочатку торжество називалося Самайн, що в перекладі означає «кінець літа». Вся справа в тому, що в ранньому кельтській календарі існували лише два сезони: Літо і Зима. Святкування було пов'язано з різними містичними ритуалами і твердою вірою в надприродне, коли двері в інший світ відкриті, і мертві втілюються на Землі в вигляді духів. Тоді ж і з'явилися світильники, зроблені, правда, з ріпи або буряків. У своєму звичному гарбузовому вигляді вони з'явилися вже в сучасній Америці.

І хоча Хеллоуїнський свято так і не був визнаний офіційним, щорічно в США на нього витрачаються величезні гроші. Так що в західному світі він став чимось на зразок культурного феномена. До речі, деякі християнські церкви все ж відзначають це свято. Адже він передує іншій події - «Дню Всіх Святих», що відзначається у католиків 1-ого листопада. Але вистачить сухих фактів. Давайте вже поговоримо про Джека.

Ця історія трапилася в старій добрій Ірландії, а, точніше, в одному ірландському пабі. Відомий своїми пригодами, жадібний і безпринципний пропоіца Джек як завжди зависав в місцевому барі, як раптом поруч з'явився сам Сатана, щоб забрати грішну душу скупердяя. Чи не втрачаючи нагоди, Джек запропонував Сатані свою душу в обмін на кухоль Еля. Нарікаючи на відсутність грошей на випивку, він попросив Сатану зробитися монеткою для оплати бару. Сатана виявився наївним малим, і обернувся монеткою, після чого Джек спритно засунув його в кишеню, де лежав срібний хрестик. Пізніше хитрий Джек звільнив Диявола в обмін на те, що той дасть йому відстрочку ще в десять років.

Коли Сатана прийшов за Джеком вдруге, підступний Джек запропонував Дияволу з'їсти наостанок ну дуже соковитих яблук з високого дерева. Спокуса була велика, і бідний Сатана знову опинився у Джека на гачку. Оскільки яблука висіли занадто високо, Джек запропонував Дияволу встати на його плечі, після чого швидким рухом руки намалював хрест на дереві. Отже, Сатана виявився заточеним на яблуні. Остаточно втративши віру в людство, Сатана скриплячи зубами запитав, чого ж хоче Джек на цей раз.

«Я хочу, щоб ти не забирав мою душу в Пекло після смерті.»

Напередодні наступного Хеллоуїна, так ніким і не улюблений, Джек випустив Дух.

Вхід у ворота Раю, природно, був наглухо закритий для такого низького людини, як Джек.

Тоді він в розпачі постукав у браму Пекла. Сатана кинув на Джека спопеляючий погляд і прогримів:

- Котись звідси геть! Ти що, не пам'ятаєш нашу умову? Тобі тут не місце!

- Але куди мені йти?

- Туди, звідки ти прийшов.

- Але тут так темно! Я не зможу знайти своє місце в цьому світі!

У відповідь Диявол кинув йому під ноги іскристий вугілля із самих глибин Пекла. Джек знайшов гарбуз, вирізав в ній серцевину, і поклав туди шматок вугілля. Однак свій притулок він так і не знайшов, і тепер його Душа змушена поневірятися по світу на віки вічні.

Історія про Джека і його ліхтарику зазнала безліч метаморфоз від давніх язичницьких традицій до сучасного елемента поп-культури. Святкувати його чи ні - вирішуйте самі. Але моя вам порада: одягайтеся тепліше і не дивуйтеся всіляких монстрам, яких зустрінете по дорозі в магазин. Як би там не було, всім потрібно іноді перестати бути снобами і як слід відірватися, так? Дозвольте собі і своїй дитині повеселитися від душі, але будьте обережні - злі духи не дрімають! Якщо ж ви вирішили провести свято в теплі домівки, то обов'язково подивіться «Труп Нареченої» або «Будинок-монстр» - ці мультфільми відмінно передають дух Хеллоуїна. І, якщо побачите Джека, дозвольте йому погрітися біля вашого вогню. І як слід нагодуйте солодощами. Щасливого Хелоуіна!

Read 3209 times Last modified on Неділя, 31 жовтня 2021 14:51
Особистий кабінет

Замовити дзвінок

Callback form

Provide us with your phone number

Callback form

Your callback has been sent sucessfully