Велике видавництво для великої країни!

0800-50-10-26 (безкоштовно)

050-305-05-41  Ще контакти


У вашому кошику:
0 Товарів
0.00 грн.

День української вишиванки!

Скоро Україна буде святкувати День вишиванки. Це відносно нове свято (було засновано в 2007 році студентами Чернівецького національного університету) і в останні роки свято стає все популярнішим. Особливо його святкувати полюбила молодь, яка все більше почала захоплюватися традиціями свого народу і вбиратися в вишиті древніми візерунками сорочки.


Історія вишиванки
Перш ніж дізнатися історію вишиванки, спершу зрозуміємо, що це таке. Вишиванка це назва української вишитої сорочки, спосіб і техніка, виконання якої є всесвітньо відомим видом мистецтва. За даними археологів історія вишиванки має дуже давнє коріння.

Давньогрецький історик Геродот (близько 425 рік до нашої ери), якого називають «батьком історії», в своїх працях про життя і побут скіфів писав, що традиційний одяг цього народу була прикрашена вишивкою. При археологічних розкопках на Черкащині були знайдені український народний костюм і вишиванка, приблизно в IV століття. Крім того на думку етнографів історія вишиванки, її візерунок і техніка виконання ідентична з орнаментами і малюнками, які наносилися на посуд і меблі древніх жителів України. Вишиванка була дуже популярна в період трипільської культури і в період неоліту.
Історія вишиванки таїть в собі характерні ознаки місцевості, які відрізняються технікою виконання, кольоровою гамою і візерунком. Теми орнаментів вишиванки можна розподілити на три групи: рослинні, геометричні та зоомофорние або тварини.
Вишиванка має масу відмінностей, і залежить від територіального розташування.
Для Гуцульських вишиванок характерною відмінністю є рослинні і геометричні візерунки. У них переважають червоні, жовті і зелені кольори.
У Львівській області можна зустріти десятки типів візерунків. В основній масі це геометричні орнаменти, які наносять на білий фон. Завдяки цій техніці, вишиванки Львівської області мають видом легкості і прозорості.
У Закарпатській області найпоширенішим є мотив «каракулю», зигзагоподібної форми. Найпоширенішими квітами вважаються чорний і червоний колір.

Геометричні і рослинні мотиви більш характерні для Буковини. Найчастіше вишивають дрібним хрестиком, крученим швом або білою гладдю. Крім того на Буковині у вишиванках дуже часто можна побачити шовкові нитки, металеві блискітки і бісер.

У Тернопільській області використовують бавовняні нитки, з згущують стежками. Уздовж усього рукава окремі елементи обводятся кольоровими нитками. Завдяки такому прийому вишивка отримує високий рельєф і виразний колір візерунка.

Характерність вишиванок Волині вважають звичайні і в той же час дуже точні геометричні візерунки. Як правило, вишивали їх на сірому полотні червоними нитками.

Вінницькі вишиванки відрізняються різноманітністю технік і кольоровою гамою. Найпопулярнішими є хрестик, низ, настилання та вирізання.

Прості композиції найчастіше на вишивках Полісся. Найпоширенішими візерунками в цьому регіоні вважаються ромбовидні лінії, які чергуються з геометричними візерунками. За часту для вишиванок використовували лляне полотно сірого кольору.

У Чернігові славляться білими вишивками. Вишиті сорочки мають рослинний або геометричний візерунок, який наноситься білими нитками з вкрапленнями червоного або чорного кольору. Це дуже трудомістка робота, яка виконується дуже дрібними стібками.

Київська область характеризується орнаментом рослин і геометричних орнаментів. Як правило, це квіти хмелю, грона винограду, ромби, квадрати. Виконують ці візерунки червоної, білої з легким відтінком чорної нитки.

Південні регіони України з техніки і колірній гамі, практично ні чим не відрізняються від вишивок Центральної України. Виконуються вони напівхрестиком або хрестиком.
Тому можна сказати, що кожен регіон України може похвалитися своїм унікальними вишиванками. Вони відрізняються фасонами, кольором, способом вишивки, орнаментом і візерунками.
Креативу українців немає меж, тому кожне свято перетворюється на справжній показ мод, на якому вони демонструють свою красу, душевну молодість і любов до свого народу!
Більш широко ознайомитися з Традиціями і звичаю Українців, зі Святими місцями України, з Рекордами і досягненнями, Замками і фортецями, Українським козацтвом, а так само з Видатними битвами України Ви зможите благодоря серії "Моя Україна" від видавництва "Торсінг". Так само Ці книги можуть стати шикарним подарунком для Ваших близьких!

Read 893 times
Особистий кабінет

Заказать звонок

Callback form

Provide us with your phone number

Callback form

Your callback has been sent sucessfully